Złodziej
Fot. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach opublikowała wizerunek mężczyzny, który włamał się do proboszcza i ukradł mu pieniądze. Duchowni poprosili też wiernych o pomoc w uchwyceniu włamywacza.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę około godziny 13:00. Mężczyzna zakradł się wówczas do budynków probostwa. Informacja o kradzieży pojawiła się na stronie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach oraz w mediach społecznościowych.

– Włamano się na probostwo. Może poznajesz włamywacza i złodzieja? Zgłoś na Policję!!! – apeluje parafia Podwyższenia Krzyża Św. i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach za pośrednictwem FB.

Obecna na miejscu policja wraz z psem tropiącym dokonała oględzin i zabezpieczyła ślady włamania. – Sprawca dostał się do pomieszczeń parafii, skąd zniknęły pieniądze. Dysponujemy wizerunkiem sprawcy. Postępowanie prowadzi wydział kryminalny Komisariatu VII – informuje podkomisarz Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Policjanci w rozmowie z portalem O2.pl, z uwagi na dobro śledztwa, nie chcieli zdradzić skradzionej kwoty pieniędzy. Wiadomo jednak, że ścigany jest z art. 279 KK, czyli z powodu kradzieży z włamaniem. Mężczyzna, aby dostać się do pomieszczenia, co potwierdzają śledczy, wybił okno.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę