Premier Ukrainy Denys Szmyhal poinformował, że w związku z rozprzestrzeniającą się po całym świecie pandemią koronawirusa Ukraina zawiesiła połączenia lotnicze z Włochami, a także zamknęła swoje granice z innymi państwami, w tym także z Polską.

Rząd w Kijowie wprowadził także trzytygodniową kwarantannę na terenie kraju z powodu koronawirusa. Do 3 kwietnia będą zamknięte wszystkie szkoły i uczelnie. Zakazano również organizowania większych zgromadzeń i imprez.

Już od czwartku radykalnie została zmniejszona liczba działających na Ukrainie przejść granicznych.

– Z 219 przejść granicznych od jutra będzie działać 49. Pozostałe nie będą przepuszczać obywateli ani pojazdów – poinformował premier Szmyhal po środowym posiedzeniu rządu.

Szef ukraińskiego rządu zapowiedział także, że na działających przejściach zostaną dodatkowo wzmocnione środki bezpieczeństwa. Od końca lutego na wszystkich przejściach granicznych na Ukrainie podróżni mają mierzoną temperaturę.

Denys Szmyhal zaznaczył, że linie lotnicze już przystąpiły do realizacji decyzji o zawieszeniu komunikacji lotniczej z Włochami. Jednocześnie zapowiedział też, że jeśli tylko sytuacja związana z epidemią będzie tego wymagała, to rząd  zaleci liniom odwoływanie połączeń samolotowych także z innymi państwami.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę