dron
fot. Dreamstime

Wojna na Ukrainie pokazała, jak dużej przewagi i precyzji w ataku może przysporzyć posiadanie dronów. W sieci co rusz pojawiają się nowe nagrania z kamer tureckiej produkcji dronów Bayraktar TB-2 w służbie Ukrainy. Według niektórych doniesień, TB-2 – oprócz rakiet „Neptun” – brały czynny udział w zniszczeniu rosyjskiego krążownika rakietowego „Moskwa”. Tym razem ukraińskie drony obrały mniejszy cel.

„W ataku ukraińskiego drona Bayraktar TB-2 zniszczono coś, co wydaje się być desantem klasy Project 11770 Serna, ponownie na Wyspie Węży” – napisano na jednym z twitterowych kont.

Później w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać polowanie drona Bayraktar TB-2 na rosyjską łódź desantową. Nie wiadomo, ilu żołnierzy zginęło w ataku drona. Nie potwierdzono też, czy jednostka była załadowana – tego typu łodzie mogą przewozić ciężki sprzęt, np. transportery opancerzone.

„Rosyjski okręt desantowy klasy Serna projektu 11770 został zniszczony na Morzu Czarnym, donosi rzecznik szefa odeskiej administracji regionalnej Serhij Bratchuk” – potwierdził na Twitterze „Euromaidan Press”.

„Pierwotny raport nie podaje dokładnej lokalizacji ataku, ale wideo wyraźnie pokazuje, że jest to Zmiyinyi aka Wyspa Węży, gdzie ukraińskie drony TB-2 zniszczyły wcześniej dwie łodzie, sprzęt przeciwlotniczy i magazynowaną amunicję” – dodaje „Euromaidan Press”, załączają fotografie okupowanej przez Rosjan Wyspy Węży.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę