Facebook | General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Jeden z ukraińskich żołnierzy walczących o swój kraj Witalij Skakun poświęcił życie, aby przynajmniej częściowo zatrzymać rosyjskie wojska. Ukraińska armia za pośrednictwem Facebooku napisała, że „jego bohaterski czyn znacząco spowolnił nacisk wroga”.

Inwazja Rosjan na Ukrainę nie ustaje. Wskutek działań militarnych śmierć ponosi coraz więcej osób, zarówno żołnierzy, jak i cywili. Jedną z ofiar jest inżynier Witalij Skakun, który poświęcił swoje życie, aby wysadzić most przed dotarciem rosyjskich wojsk.

– W celu powstrzymania kolumny czołgów, podjęto decyzję o wysadzeniu mostu samochodowego Geniche. Do wykonania tego zadania powołany został inżynier Witalij Skakun. Most został zaminowany, ale żołnierz nie zdążył się stamtąd wydostać – podaje ukraińska armia na Facebooku.

Tuż przed wybuchem żołnierz kontaktował się z innymi. Zdążył się jeszcze z nimi pożegnać. Miał im przekazać, że wysadza most, ponieważ agresor był coraz bliżej. Nie zdołał jednak dokonać tego w sposób zdalny.

– Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacząco spowolnił nacisk wroga, umożliwiając jednostce przeniesienie się i zorganizowanie obrony – czytamy we wpisie pożegnalnym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę