REKLAMA

Umieść to w mikrofali
YouTube Screen | CUSTOMER CARE CENTRE PANASONIC MALAYSIA SDN.BHD.

Umieść to w mikrofali i włącz ją na kilka minut, a efekty będą zaskakujące – jej wnętrze będzie pachnieć i lśnić. Genialny trik, który musisz poznać! 

REKLAMA

Mikrofalówka jest bardzo przydatna w kuchni, zwłaszcza gdy chcemy na szybko coś odgrzać, ale nie tylko. Często służy też do rozpuszczania masła, podgrzewania mleka czy wody do ciast. Opary osadzają się w jej wnętrzu i tworzą tłuste zabrudzenia, które są ciężkie do całkowitego usunięcia. Jest jednak na to rewelacyjny i skuteczny sposób! Wystarczy umieścić pewną miksturę w mikrofali i włączyć ją na kilka minut. Dzięki temu długie szorowanie może odejść w niepamięć.

Umieść to w mikrofali, a po kilku minutach będzie lśnić jak nowa!

REKLAMA

Aby wnętrze twojej mikrofalówki było jak nowe należy przygotować niezwykle skuteczną miksturę. Wystarczy, że  do szklanej miseczki wlejesz pół szklanki wody, octu winnego i wsypiesz odrobinę sody oczyszczonej. Włóż miseczkę do mikrofali i włącz ją na 5 minut na najwyższą temperaturę. Potem wystarczy przetrzeć gąbką jej wnętrze, a efekty będą zaskakujące.

Ocet w połączeniu z soda świetnie radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami. Wnętrze mikrofali będzie pachnieć świeżością i lśnić niczym nowe. To także ekologiczny i bezpieczny sposób bez użycia chemicznych środków czyszczących.

REKLAMA

Jeśli nie masz octu winnego to warto wypróbować innego, również ekologicznego sposobu z cytryną, o którym pisaliśmy tutaj.

REKLAMA