pralka
fot. screen Youtube / washing machine

Nieprzyjemna woń dochodząca z pralki to nic przyjemnego i często jest także oznaką, że w środku sprzętu zbiera się osad, który może przyczynić do usterek. Dziś dowiesz się, jak efektywnie poradzić sobie z odorem z pralki.

Z Twojej pralki wydostaje się brzydki zapach i nie za bardzo wiesz, jak sobie z nim poradzić? Koniecznie poznaj naszą radę.
Pewnie wielokrotnie podczas nastawiania prania, wydawało Ci się, że wszystkie rzeczy będą idealnie czyste i pachnące. Lecz, potem okazało się, że ciuchy wręcz śmierdzą, a z bębna pralki ulatuje jeszcze gorszy swąd. Taka sytuacja może dobitnie pogorszyć samopoczucie. Niestety, z tym problemem zmaga się mnóstwo ludzi. Okropny zapach powstaje z nadmiaru wilgoci i resztek preparatów czyszczących, które gromadzą się w środku urządzenia. Istotne jest, aby zawsze po praniu otworzyć drzwiczki pralki na jakiś czas. Dzięki temu wilgoć się zredukuje, ale swąd niekoniecznie zniknie. Jaki jest najlepszy sposób, aby sobie z nim poradzić?

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki?

Istnieje kilka niezawodnych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z bębna pralki. Sposób 1 polega na nastawieniu pustego prania wraz z silnym środkiem do czyszczenia. Ustaw temperaturę między 90 a 95°C, a potem do bębna daj mocny preparat antybakteryjny – dobrze sprawdzi się Domestos (wlej go wprost do bębna albo nalej do jakiejś nakrętki – i usytuuj ją wewnątrz). Ten patent doskonale zniszczy zarazki znajdujące się w środku bębna, które są przyczyną powstania swądu. Możesz także zrobić specyfik na bazie octu, który ma rewelacyjną moc!

Wyczyść pralkę przy pomocy tej mieszanki

Dwa lub trzy litry octu połącz z 3/4 szklanki sody oczyszczonej, a potem powstałą mieszankę przelej do pralki i włącz krótkie pranie na 60°C. Ten specyfik usunie brzydki zapach i odkamieni wnętrze. Możesz też wziąć starą szczoteczkę i wyczyścić nią skrytkę na środki częstości – tam zwykle gromadzą się pozostałości, które także sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów i okropnej woni. Koniecznie sprawdź, w jakim stanie znajduje się wąż spustowy – jeśli jest mocno zużyty, to musisz go wymienić.

Czytaj też: Do czego służy trzecia komora w pralce? Wiele osób wciąż o tym nie wie


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę