skrytka w pralce
fot. screen Youtube / Lurgs How To Guides

Zazwyczaj robimy pranie raz w tygodniu, a czasami jeszcze częściej. Do dziś niektórzy nie wiedzą, do czego konkretnie są przeznaczone poszczególne komory w pralce. Dziś rozwiążemy ten dylemat.

Do czego służy trzecia przegródka w szufladce pralki?

Są osoby, które wsypują odrobinę proszku do prania do wszystkich 3 skrytek. Inni natomiast wciąż nie wiedzą, jak właściwie dozować detergenty. Należyte używanie preparatów jest bardzo ważne, ale niektórzy nadal popełniają błąd.

Coraz więcej ludzi zaczyna stosować kapsułki do prania. Dodaje je od razu do bębna pralki. W ten sposób znika problem z odpowiednim odmierzaniem środków. Poznaj sposób działania omawianych skrytek i stosuj poszczególne detergenty tak, jak zaleca producent.

Co przegródka to inne zastosowanie

Szufladka w pralce ma charakterystyczne przegródki, które są przeznaczone do właściwego dozowania preparatów piorących. Jedną z najpokaźniejszych szufladek w pralce zaprojektowano z myślą o środku do prania. Tam właśnie trzeba ulokować proszek, płyn albo żel do prania. Ta skrytka oznakowana jest cyfrą rzymską II. Możemy wprowadzić do niej preparat, gdy nie mamy zbyt mocno zabrudzonych rzeczy. Natomiast skrytka określona jako I to inaczej pranie wstępne. Tam umieszczamy środek do eliminacji trudniejszych plam – zawierający maksymalną ilość substancji powierzchniowo czynnych.

Z kolei ostatni schowek ma oznaczenie kwiatka i do niego powinien trafić płyn do płukania tkanin. Wtedy odzież będzie przyjemnie pachnieć. Tymczasem każda z tych skrytek może być umieszczona w niejednakowej kolejności – wszystko zależy od fabrykanta. W związku z tym warto zwracać uwagę na identyfikatory – to one wskażą nam jaki detergent jest odpowiedni do danej szufladki. Podsumowując, do każdej z komór należy dodać:
komora I – detergent do prania wstępnego;
komora II – detergent do prania zasadniczego;
komora z symbolem kwiatka – płyn do płukania lub płyn zmiękczający.

Dlaczego właściwe dozowanie środków czystości w pralce jest tak ważne?

Prawidłowe umieszczanie preparatów w poszczególnych skrytkach w pralce wpływa znacząco na efekt końcowy. Jeżeli środki dozujemy niepoprawnie, to nasze ubrania prawdopodobnie będą gorzej wypranie. Ponadto nie będą ładnie pachnieć, a trwalsze plamy pozostaną.

Dzięki odpowiedniemu miarkowaniu środków piorących będą wykorzystane one w pralce we właściwym czasie. Urządzenie w innym momencie pobiera środki myjące z poszczególnych skrytek, więc bezbłędne odmierzanie jest istotne.

Zobacz też: Pralka skacze podczas wirowania? 1 trik i po kłopocie
Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę