Kamerka
Fot. Pixabay.com

24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego był przekonany, że nawiązał spotkanie z atrakcyjną kobietą, dlatego zgodził się na „rozbierane” połączenie online. Szybko jednak tego pożałował.

Cała sprawa zaczęła się zupełnie niewinnie. Mężczyzna nawiązał internetową relację z kobietą, z którą kontaktował się przez komunikator. 24-latek zgodził się na „rozbierane” spotkanie przy użyciu kamerki internetowej.

Jak się okazało, mężczyzna padł ofiarą tzw. sextorionu. Po spotkaniu zaczął dostawać wiadomości z pogróżkami. Miał zapłacić aż 25 tysięcy euro za to, aby film z jego udziałem nie trafił do jego rodziny i do sieci.

– Twoje filmy są obecnie na jednej z witryn do udostępniania wideo, na razie w trybie prywatnym. Po prostu umieściłem to w końcu abyś wiedział co jestem w stanie zrobić. Więc zachowaj spokój i rób co ci każe – napisał szantażysta.

24-latek postąpił bardzo rozsądnie, ponieważ zgłosił się na komendę w Świdniku. Policja przypomina, że właśnie tak należy postępować w podobnych sytuacjach. „Nikt Cię nie wyśmieje. Będziemy dążyć do ustalenia i ukarania takiej osoby” – zapewniono w komunikacie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę