białe krzesła ogrodowe z plastiku
fot. Pixabay

Już niedługo ogródki czy balkony staną się miejscami, gdzie będziemy znowu częściej przesiadywać. W związku z tym stoły i krzesła przydałoby się jakoś odświeżyć. Sprawdź, co najlepiej sprawdzi się do czyszczenia białych krzeseł z plastiku, aby nie wypłowiały, a ich barwa się wzmocniła.

Niejeden posiadacz białych plastikowych krzeseł zastanawia się, czym je umyć, aby jednocześnie ich nie uszkodzić. Często bowiem zdarza się, że już po kilku sezonach prezentują się okropnie, że aż odechciewa się na nich siedzieć. Kłopot jednak w tym, że z uwagi na tworzywo nikłej jakości (plastik) ciężko jest zadbać o takie rzeczy. Na szczęście da się coś z tym zrobić. Zdradzamy rewelacyjny patent na wyczyszczenie jasnych plastikowych krzeseł.

Domowe metody na wyczyszczenie białych krzeseł plastikowych

Woda z sodą oczyszczoną i proszkiem do prania
Soda wraz z proszkiem do prania i wodą to jedno z najlepszych domowych rozwiązań na mycie białych plastikowych krzeseł. Ten preparat doskonale chroni przed żółknięciem plastiku, spowalniając, a niekiedy nawet cofając ten proces. Jedną łyżkę sody i jedną łyżkę proszku do prania wymieszaj ze sobą, a potem dolej pół litra wody. Przy pomocy gąbki lub ściereczki oraz przygotowanego preparatu zacznij czyścić krzesełka. Po całym zabiegu opłucz meble wodą i pozwól im wyschnąć na słońcu.

Woda z dodatkiem octu
Ocet skutecznie likwiduje brud z wielu powierzchni, również plastikowych. Jest niezawodnym środkiem czyszczącym. Jeśli już przystąpisz do mycia, najpierw wlej do dużego pojemnika 1 litr octu, a potem dodaj do niego taką samą ilość wody. Wszystko wymieszaj. Weź szmatkę oraz gąbkę i zacznij czyścić plastik. Po całej pracy, opłucz krzesła wodą i pozwól im wyschnąć.

Czytaj też: Przetrzyj tym rysy na lodówce. Znikną w kilka chwil


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę