REKLAMA

czyszczenie płytek
fot. screen Youtube / create home

Każdy z nas marzy o tym, aby podłogi w naszym mieszkaniu wyglądały jak najlepiej, szczególnie przed wizytą gości. Jak pozbyć się śladów po butach z płytek, aby przypadkiem ich nie uszkodzić? Podpowiadamy.

REKLAMA

Wiele płytek traktuje się lakierem (m.in. poliuretanem), który pomaga je chronić i tworzy połysk. Detergenty i materiały ścierne często tępią te ochronne powłoki. Z tego powodu przystępując do czyszczenia śladów, warto upewnić się, że metody, które stosujemy, są najłagodniejsze z możliwych i skutecznie pozwolą zlikwidować ślady. Jeżeli waszą podłogę tworzą płytki ceramiczne, poniższe wskazówki pomogą wam usunąć niechciane ślady, nie niszcząc przy tym wyglądu posadzki.

Sprytny sposób na usunięcie śladów po butach z płytek

Zneutralizowanie tego rodzaju śladów metodą nieinwazyjną jest jak najbardziej możliwe. Przyda wam się zmywacz do paznokci. Dodajcie do niego adekwatną ilość ciepłej wody (tyle samo cieczy, ile jest zmywacza), a następnie czyśćcie przy użyciu tego specyfiku ślady po butach. Możecie tutaj użyć gąbki lub mopa. Oba przedmioty dobrze się spiszą. Jedyne, na co trzeba uważać, to intensywny aromat wspomnianego zmywacza do paznokci. U niektórych osób może on powodować nawet lekkie zawroty głowy. Może pomóc wtedy dokładne przewietrzenie mieszkania.

REKLAMA

Na samym końcu wysuszamy płytkę za pomocą szmatki. Na płytce nie powinno być pozostałości wody ani żadnego detergentu, bo może to sprawić, że posadzka będzie mocno śliska. W dodatku ciecz zmniejsza trwałość podłóg kaflowych. W trakcie czyszczenia musimy się też upewnić, że użyliśmy łagodnego i równomiernego nacisku – wzmożone szorowanie podłogi nie jest wskazane.

Można też zapobiec pojawianiu się śladów butów na nawierzchni. W miejscach o sporym natężeniu ruchu warto położyć dywaniki. Zmywacz nie nada się jednak do wszystkich rodzajów podłóg – do każdej z nich najlepiej dopasować najbezpieczniejszy środek, którym będziemy ją myć.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA