Uperfumuje i dosuszy obuwie. Masz ją w kuchni, kosztuje grosze

obuwie w szafce
fot. screen Youtube / SEGMÜLLER

Z butów unosi się nieprzyjemny zapach i czuć go nawet w szafce z resztą obuwia? Na szczęście istnieje niezawodny patent na zneutralizowanie woni. Od dziś w swojej szafce z adidasami, trampkami i pantoflami ulokuj odświeżacz zapachowy, który zakamufluje to, co jest nieprzyjemne dla nosa. Ponadto domowy pochłaniacz sprawi, że obuwie będzie przyjemniej pachnieć. Wypróbuj go w razie potrzeby.

REKLAMA

Kilka ziarenek wystarczy. W szafce zapanuje piękny zapach

Buty śmierdzą stęchlizną? Nie jest to żadna nowość, przecież wiadomo, że regularnie noszone mają styczność z potem i wilgocią. Zawsze trzeba o nie umiejętnie dbać i odpowiednio je zakonserwować. Przed włożeniem np. sneakersów do szafy dopilnuj, aby porządnie wyschły. Ustawianie ich przy grzejniku to nie najlepszy pomysł, bo materiał, z którego są zrobione, może ulec uszkodzeniu.

Jeśli jest taka opcja, to odśwież obuwie w pralce. Możesz w niej prać standardowe trampki z materiału bez obaw o zniszczenie. Natomiast w domowej przechowalni butów połóż absorbent wilgoci. Wcale nie musisz kupować go w sklepie, bo już masz go w swoim mieszkaniu, a konkretnie w kuchni. Stosując naturalny pochłaniacz, zapobiegniesz unoszeniu brzydkiej woni w szafce.

REKLAMA

Wystarczy, że przyszykujesz kompozycję mięty, liści laurowych i ziaren kawy. Ten 3-składnikowy miks zbierze wilgoć i kłopotliwe zapaszki. Mięta i liście nadadzą obuwiu rześki, intensywny i miły zapach, a kawa wciągnie wilgoć i również odświeży obuwie. Ostatni z produktów możesz zastąpić sodą oczyszczoną.

Wystarczy 1 trik, a zapomnisz o wilgotnych butach

Codziennie wieczorem możesz wsuwać do butów pewien składnik działający jak specjalistyczny pochłaniacz ze sklepu. Buty często mają kontakt z mokrością, a ta nie jest ich sprzymierzeńcem. Za każdym razem trzeba starannie wysuszyć każdą parę butów. Aby czynność poszła jak z płatka, warto skorzystać z błyskotliwej metody. Gdy wracasz do mieszkania z pracy, szkoły czy zakupów, wsadź do butów torebkę herbaty. Jak mistrz wciągnie wilgoć i sprawi, że obuwie nie będzie już brzydko pachnieć. O poranku założysz odświeżone i perfekcyjnie dosuszone buty.

REKLAMA

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

Podziel się: