Pełnomocnik marszałka skazany za pedofilię
Krzysztof F. | fot. Twitter

Pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień – jak na ironię – okazał się być posiadaczem dużych ilości substancji odurzających! Nie to jednak było najgorsze. Krzysztof F. został skazany za pedofilię! Swoim nieletnim ofiarom miał podawać narkotyki. Dziewczynka i chłopiec skrzywdzeni przez zwyrodnialca mieli wówczas odpowiednio 16 i 13 lat. Zdaniem mediów to rodzeństwo – dzieci znanej, polskiej parlamentarzystki.

„Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji” – poinformował sędzia Tomasz Szaj, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie dla „Radia Szczecin”.

Do czynów pedofilskich miało dojść w sierpniu 2020 roku. Przeszukanie domu Krzysztofa F. zaowocowało konfiskatą 339 gramów marihuany przez policję. „Ostatecznie sąd ustalił, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków” – dodał sędzia Szaj.

Z uwagi na pokrzywdzone dzieci, proces oskarżonego Krzysztofa F. odbywał się z wyłączeniem jawności. Finalnie w 2021 roku zapadł nieprawomocny wyrok skazujący. „Od tego wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny” – podkreślił rzecznik szczecińskiego sądu, cytowany przez „Radio Szczecin”.

Jak podaje stacja, ofiarami Krzysztofa F. miały być dzieci polskiej parlamentarzystki – F. miał się nimi opiekować. W raporcie nie podano tożsamości kobiety.

Krzysztof F. skazany za pedofilię i posiadanie narkotyków. Jego ofiarami miały być dzieci polskiej parlamentarzystki

Krzysztof F. to były działacz wojewódzki. Od ponad 20 lat pracował w zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim. Najpierw pełnił funkcję inspektora a potem dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej. Jego ojciec był niegdyś marszałkiem województwa, politykiem SLD a potem PO. Przed 1989 pełnił funkcje sekretarza PZPR w Barlinku.

Jak podaje „Radio Szczecin” – Krzysztof F. został następnie powołany przez marszałka Olgierda Geblewicza na stanowisko jego pełnomocnika ds. zwalczania uzależnień. F. próbował także sił w karierze politycznej – w 2018 roku startował z list PO do sejmiku woj. zachodniopomorskiego. W 2020 roku pełnił funkcję męża zaufania kandydata na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego.

Prywatnie udzielał się, jako działacz LGBT – wspólnie z partnerem prowadzili w Szczecinie restaurację, organizującą szybkie randki LGBT oraz współtworzył Stowarzyszenie Równość na Fali, wcześniej działające pod nazwą Kampania Przeciw Homofobii Szczecin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę