REKLAMA

sypkie produkty spożywcze w opakowaniach hermetycznych i mole
fot. screen Youtube / Solutions Pest & Lawn

Mole spożywcze wcale nie są chętne do tego, aby opuścić nasz dom. Jak to się stało, że w ogóle się w nim znalazły? Nieświadomie mogliśmy sprowadzić do kuchni żywność ze sklepu pełną larw moli. Jak z nimi walczyć, by zniknęły na dobre? Podpowiadamy.

REKLAMA

Mole spożywcze – skąd się wzięły w kuchni?

Inwazja owadów w kuchni czy spiżarni to spore wyzwanie. Te osobniki dobrze czują się w naszych domach i wcale nie myślą o ewakuacji. Ale jak znajdują drogę do szafek kuchennych? Być może w mące czy innym, sypkim produkcie spożywczym przyniesionym z marketu znajdowały się larwy moli i to one zainfekowały pożywienie w szafkach w kuchni. Z molami spożywczymi możesz walczyć przy pomocy fachowych środków ze sklepu, aczkolwiek domowe metody są bezpieczniejsze i spiszą się równie dobrze. Jedną z nich omawiamy dzisiaj.

Jak wypędzić mole z domu?

Na początku zabierz się za kuchenne porządki. Wszelkie zakażone artykuły wyrzuć. W następnej kolejności starannie wymyj szuflady i szafki. Możesz sięgnąć po produkt, którego szkodniki nie tolerują.

REKLAMA

Półki najlepiej umyj octem winnym. Nie musisz do niego nic więcej dodawać, ale nie zaszkodzi rozcieńczyć go wodą (na 1 miarkę octu przeznacz 1 miarkę wody). Potem w szafce ulokuj pewien przedmiot, którego nie lubią mole.

Mole opuszczą kuchnię w mgnieniu oka

W szafkach możesz umieścić pułapkę, która efektywnie odstraszy owady. Jak ją „nastawić”? Wlej do naczynka ocet winny i dodaj do niego parę kropli olejku cytrynowego, goździkowego bądź lawendowego. Istnieją marne szanse, że mole spożywcze jeszcze kiedykolwiek odwiedzą twoją kuchnię czy spiżarnię, gdy poczują unoszący się dookoła zapach.

REKLAMA

Pamiętaj, że szkodniki mogą czaić się w suchych artykułach spożywczych (tj. kasze, mąka, płatki owsiane) przeniesionych ze sklepu. Aby zapobiec ich inwazji w domu najlepiej przesyp żywność do szklanych albo plastikowych pojemników.

Czytaj też: Robaki kurzowe mogą czaić się w Twoim domu. Zwalczysz je 1 sposobem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA