Usuwa osad 5x lepiej niż sklepowa chemia. WC lśni, a biel razi po oczach

WC, toaleta
fot. screen Youtube / simple & fast

Dla wielu osób mycie toalety to zawsze nie lada wyzwanie. Jednak zabieg ten jest niezbędny, gdyż właśnie WC, jak i cała łazienka często jest siedliskiem zarazków. Bardzo łatwo można wyczyścić muszlę klozetową nawet bez użycia silnych środków chemicznych. Nie wszyscy znają ten patent, a szkoda. Czas to zmienić.

REKLAMA

Co ile czasu myć sedes?

Częste sprzątanie łazienki, w tym WC, jest konieczne. Dzięki temu eliminujemy mikroorganizmy chorobotwórcze, a tym samym zmniejszamy ryzyko chorób. Toaletę trzeba odświeżać przynajmniej raz na 7 dni. Staranne porządki dodatkowo zabezpieczą sprzęty przed osadzaniem się kamienia. Mnóstwo osób sięga w tym celu po sklepową chemię, ale nie jest to najlepszy pomysł.

Gotowce ze sklepów z reguły są drogie, a ich działanie często podlega dyskusji i nie jest takie, jak deklarował producent. Warto o tym pamiętać. Umycie muszli klozetowej od dziś nie będzie dla ciebie utrapieniem. Poznaj tani i skuteczny sposób. Praca pójdzie jak z płatka, a ubikacja będzie lśnić.

REKLAMA

Jak usunąć osad z WC?

Kamień możesz usunąć przy pomocy domowej mieszanki przygotowanej z 3 produktów:
» płynu do płukania jamy ustnej,
» żelu do mycia toalet,
» pasty do zębów.

Jak zrobić specyfik do mycia toalety z powyższych składników?

To bardzo proste. Twardy osad wreszcie przestanie być problemem, bo kompozycja rozprawia się z nawet najcięższym kamieniem. Wystarczy połączyć w pojemniku 2 łyżki płynu do płukania ust, 4 łyżki pasty do zębów oraz 1 łyżkę żelu do mycia toalet, a potem uzyskaną mieszankę zaaplikować na zakamienione miejsca. Ponadto na WC można nałożyć folię spożywczą, a efekt będzie 2x lepszy.

REKLAMA

Ubikację pokrytą domowym specyfikiem zostaw na parę godzin, a później spuść wodę i doczyść toaletę szczotką. Zadanie wykonane. Muszla będzie jak nowa. Kamień i inne zabrudzenia, które do tej pory stanowiły ogromny problem, przejdą do historii.

Sprawdź też, jak umyć kabinę prysznicową.