Uwaga na kosmetyki! Mają groźne bakterie!

Jak informuje portal Zeberka w niektórych kosmetykach występują groźne bakterie. Według tych informacji, naukowcy biją na alarm: „beauty blender, tusz do rzęs czy błyszczyk do ust mogą stwarzać poważne zagrożenie”.

Wyniki badań naukowców z Aston University okazały się zatrważające. Aż w 9 na 10 z przebadanych popularnych kosmetyków używanych przez Brytyjki, znalazły się szczepy niebezpiecznych bakterii. Jakie bakterie? Między innymi groźne bakterie E.coli i Staphylococci.

Czytaj także:  Najpiękniejsze jabłko na świecie ma czarny kolor! Ta odmiana zachwyca!

Najbardziej niebezpieczne są gąbki do makijażu, ze względu na nieodpowiednią higienę podczas używania. Wiele kobiet nie czyści gąbeczek regularnie. Później wilgotne i brudne trafiają prosto do kosmetyczek, stwarzając idealne środowisko do rozwoju bakterii. Przez takie zaniedbanie może dojść do infekcji skóry a nawet zakażenia krwi.

Problem jest także z tak zwanymi beauty blenderami. Często znajdują się tam np. bakterie E.coli. Naukowcy wskazali jako niebezpieczne siedlisko bakterii także tusze do rzęs i błyszczyki do ust.

Czytaj także:  Jak wybrać najlepszą kiełbasę? Czy cena ma znaczenie?