Zmywarka
fot. pixabay.com

Nie da się zaprzeczyć, że ze zmywarki bardzo często wydobywa się nieprzyjemny zapach. Nic dziwnego, niekiedy brudne naczynia z resztkami jedzenia gromadzone są nawet przez dwa dni. Często nawet po umyciu naczyń, ze zmywarki czuje się dość dziwną, a zarazem nieprzyjemną woń. Powodem tego są resztki jedzenia, które zalegają w filtrach czy też w odpływie.

Jak szybko pozbyć się nieprzyjemnego aromatu?

Skuteczny sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu ze zmywarki jest bardzo tani, a zarazem szybki. Do dokładnego umycia tego sprzętu AGD skutecznie posłuży nam kwasek cytrynowy. Ma on nie tylko właściwości usuwające osad czy kamień, ale także z sukcesem eliminuje nieprzyjemne aromaty.

Koniecznie wypróbuj ten ekologiczny sposób

W celu wykonania pasty z kwasku cytrynowego rozpuszczamy dwie łyżki tej substancji w połowie szklanki wody. Następnie pastę nakładamy w miejsca, w których najczęściej zbiera się osad i zabrudzenia. Będą to zatem odpływy, filtry i wszystkie zakamarki naszej zmywarki. Pastę zostawiamy na około kwadrans. Po tym czasie zmywarkę czyścimy dokładnie przy pomocy gąbki do mycia naczyń i gotowe. Po brzydkim zapachu nie ma śladu.

Dowiedz się również, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z kosza na śmieci.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę