REKLAMA

Kosz na śmieci
fot. pxhere.com

Nierzadko możemy spędzić wiele godzin na gruntownym sprzątaniu naszej kuchni , jednak kiedy nie zadbamy o kosz na śmieci, cała praca może pójść na marne. Niestety, w koszu często znajdują się takie odpadki, które generują nieprzyjemne zapachy. Szczególnie jeśli śmieci nie jest dużo i nie jest konieczne ich natychmiastowe wyniesienie, to zapach taki może nam bardzo przeszkadzać.

REKLAMA

Jak zaradzić brzydkim zapachom?

Okazuje się, że istnieje kilka sposobów na pozbycie się brzydkiego zapachu z kosza. Jednym z nich jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Sodę taką rozsypujemy bezpośrednio na dnie kosza (jeśli nie używamy worków na śmieci) lub w worku. Właściwości sody spowodują, że zahamowany zostanie rozwój bakterii oraz grzybów, dzięki czemu zapomnimy o brzydkim zapachu. Podobny efekt uzyskamy, jeśli zamiast sody użyjemy żwirku dla kota.

Można wypróbować inny sposób

Jeszcze innym sposobem jest wrzucenie do kosza skórek po owocach cytrusowych (pomarańczach, mandarynkach czy cytrynach). Skórki takie mają intensywny, a zarazem przyjemny aromat, który niweluje brzydkie zapachy popsutej żywności. Pamiętajmy jednak, że skórki takie również regularnie musimy wymieniać, aby same nie zaczęły gnić i brzydko pachnieć.

REKLAMA

Dowiedz się również, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki.

REKLAMA