Użyj tego, aby pozbyć się muszek owocówek. Efekt Cię zachwyci

Muszki owocówki
fot. pxhere.com

Muszki owocówki potrafią uprzykrzyć życie każdemu. Szczególnie często pojawiają się kiedy w naszej kuchni przechowujemy dojrzałe banany, jabłka czy gruszki. Istnieje jednak sposób na skuteczne pozbycie się nieproszonych gości.

REKLAMA

Skuteczny sposób na nieproszonych gości

Niezawodnym sposobem na pozbycie się muszek owocówek jest wykonanie domowej pułapki. Do jej przygotowania będziemy potrzebować słoika, płynu do mycia naczyń, igły do szycia, gumki recepturki, folii spożywczej oraz octu jabłkowego lub słodkiego soku.

Przygotowanie pułapki rozpoczynamy od umieszczenia soku lub octu jabłkowego w słoiku. Następnie dodajemy kilka kropli płynu do mycia naczyń i całość dokładnie mieszamy. Teraz słoik szczelnie zakrywamy folią spożywczą, na którą naciągamy gumkę recepturkę. W folii, przy pomocy igły do szycia, wykonujemy dziurki.

REKLAMA

Muszki nie będą mogły się wydostać

Taką pułapkę ustawiamy w kuchni, w miejscu gdzie najczęściej pojawiają się owady. Słodki zapach zachęci muszki owocówki do wejścia do wnętrza słoika, jednak nie będą mogły one już z niego wyjść i po pewnym czasie utopią się w soku lub occie.