Użyj tego produktu do umycia ram okiennych. Efekt Cię zaskoczy

Mycie okien
fot. pxhere.com

Mycie okien nie należy do czynności, które większość z nas wykonuje z zapałem i uśmiechem na ustach. Szczególnie teraz, kiedy przedświątecznych obowiązków jest bardzo dużo, chcielibyśmy szybko uporać się ze sprzątaniem. W szybkim umyciu okiennych ram może nam pomóc jeden produkt, który praktycznie zawsze znajdziemy w naszej kuchni.

REKLAMA

Ocet pomoże nam w myciu okien

Mowa tutaj oczywiście o occie. Jego wszechstronne właściwości pomagają nam w sprzątaniu różnorodnych elementów naszego mieszkania. Okazuje się, że ocet jest także niezawodny, jeśli chodzi o mycie okiennych, plastikowych ram.

Szybki i skuteczny sposób

Do butelki ze spryskiwaczem wlewamy szklankę wody, 1/3 szklanki octu, kilka kropel płynu do mycia naczyń i 2 duże łyżki soku z cytryny. Butelkę zakręcamy i dobrze nią wstrząsamy, aby składniki połączyły się ze sobą. Teraz mieszanką spryskujemy zabrudzenia i zażółcenia na ramach naszych okien i zostawiamy je tak na kilka minut. Po tym czasie ramy przecieramy wilgotną ściereczką i gotowe. Ramy lśnią czystością, a po żółtym nalocie nie ma ani śladu.

REKLAMA

Udostępnij: