Użyj tego sprayu, a wszystkie pająki zwieją. Dom będzie bezpieczny

pająk i sprej
fot. Pexels

Pająki często wzbudzają w nas wstręt i niepokój, ale nie każdy osobnik jest jadowity. Wiele z nich nie zrobi nam żadnej krzywdy, jednak mimo to nie chcemy, by czaiły się w naszym domu. Kojarzą się nam z czymś obrzydliwym, więc warto znać skuteczne metody, które pozwolą się ich pozbyć raz na zawsze. Pewna domowa mikstura potrafi rozprawić się z pająkami lepiej niż sklepowe specyfiki. Stworzenia jej nie znoszą i szybko dadzą dyla.

REKLAMA

Pająki dadzą ci spokój. Domowa mieszanka odstraszająca czyni cuda

Co robisz, gdy widzisz pająka przechadzającego się po podłodze w pokoju? Wiele osób panikuje i szybko się oddala, a niektórzy próbują go dopaść i jak najszybciej zabić. Warto mieć na uwadze jedną rzecz. Pająki to są kluczowym elementem ekosystemu, więc zanim sięgniesz po kapeć lub insektycydy, zastanów się dwa razy.

Co powiesz na pozbycie się robaczków za pomocą nieinwazyjnych sposobów? Stworzeniom włos z głowy nie spadnie i równocześnie będę omijać twoją posiadłość szerokim łukiem. Domowy spray na pająki zrobisz jedynie z trzech produktów. Oto dokładna instrukcja przygotowania bezpiecznej „zasadzki”.

REKLAMA

Szklankę napełnij wodą do połowy i wlej do niej pół szklanki octu spirytusowego. Dodaj jeszcze 20 kropelek olejku eterycznego tymiankowego (pająki nie znoszą zapachu tego zioła) i 2 łyżki płynu do naczyń. Wszystkie składniki starannie wymieszaj, a później przelej do pojemnika ze spryskiwaczem. Uzyskaną miksturą skrapiaj wszelkie zakamarki i miejsca w mieszkaniu, gdzie lubią skrywać się mali „goście”. Nie pomiń ram okien oraz framugi drzwi.

Czytaj też: Postaw na balkonie. Spokój z gołębiami na długie miesiące

REKLAMA

Podziel się: