REKLAMA

Używasz tego do mycia podłóg
Pixabay

Używasz tego do mycia podłóg? Niestety robiąc to niszczysz powierzchnię swoich podłóg. Sprawdź, czy też popełniasz ten błąd. 

REKLAMA

Mycie podłóg to jedna z czynności, która nie należy do tych najbardziej nielubianych. Robi się to szybko i prosto. Wydawałoby się, że nie trzeba zwracać uwagi na to czego używamy do tego celu. Ale okazuje się, że większość osób popełnia katastrofalny błąd, przez co podłogi po umyciu wyglądają nadal na brudne.

Używasz tego do mycia podłóg? Lepiej tego nie rób

REKLAMA

Nigdy nie używaj płynu do płukania do mycia podłóg! Tego typu detergenty przeznaczone są do stosowania w znacznie większej ilości wody i spłukiwania odzieży. Gdy nie spłuczemy tego z podłogi, to pozostawimy na podłodze film, który niszczy powierzchnię. Przez to po wyschnięciu podłoga może wyglądać bardzo niechlujnie.

Do mycia podłóg zawsze używaj środków do tego przeznaczonych lub naturalnych, np. wodą z dodatkiem sody oczyszczonej. Dzięki temu podłogi będą pięknie wyglądać, nie będzie na nich smug ani zacieków. Sprawdź także genialny sposób na nabłyszczenie paneli, dowiesz się o tym tutaj.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA