Na skutek silnych burz w Dallas w Stanach Zjednoczonych przewrócił się żuraw. Uderzył w budynek mieszkalny raniąc sześć osób i zabijając jedną. Jak poinformował Dallas Morning News Jason Evans, rzecznik straży pożarnej w Dallas, wypadek miał miejsce w centrum miasta w niedzielę po południu.

– O ile mi wiadomo, nigdy nie doszło do upadku żurawia na już zamieszkały budynek – mówił Evans dziennikarzom. Dwie osoby poszkodowane w stanie krytycznym przewieziono do szpitala. Trzy są w stanie ciężkim, a jedną po opatrzeniu wypuszczono do domu.

Moment przebicia budynku przez dźwig opisał Isaiah Allen, a uderzenie określił jako „grzmot”. – Widziałem, że żuraw rzeczywiście spadł prosto przez budynek i zniszczył dobre 8-10 mieszkań – powiedział Allen. Zauważył też kobietę we krwi, która była uwięziona w swoim apartamencie na drugim piętrze.

Na amatorskim wideo opublikowanym przez KDFW-TV widać w garażu apartamentowca kilka aut ułożonych jedno na drugim. Siła uderzenia żurawia była tak duża, że wiele pięter uległo zniszczeniu.

Na miejscu pojawiła się policja z psami przeszukującymi okolicę. Mają szukać osób, które mogą być uwięzione w garażu.

Opublikowany został też komunikat ostrzegający dla regionu Dallas / Fort Worth. National Weather Service przestrzega w nim mieszkańców przez ulewami, podmuchami wiatru i gradem. Wiatr może w tym obszarze osiągać prędkość nawet 115 km/h.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę