W Czechach luzowanie restrykcji. Otwarte będą sklepy w niedziele i restauracje

Czeski rząd na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę postanowił poluzować część z obecnych ograniczeń epidemicznych. Już od czwartku zniesiony będzie nocny zakaz wychodzenia z domu, otwarte mają być restauracje oraz zakłady usługowe. Sklepy tak jak przed pandemią będą otwarte w niedzielę. Zniesiony zostaje także zakaz konsumpcji alkoholu w przestrzeni publicznej.

   

Jak wynika z rozporządzenia rządu Czech, restauracje będą mogły działać w godzinach od 6:00 do 22:00, a przy stoliku będzie mogło siedzieć maksymalnie czterech klientów, przy czym w całym lokalu dozwolone ma być zajęcie jedynie połowy miejsc.

Czeska rada ministrów zwiększyła też do 30 osób limit uczestników nabożeństw, ślubów i pogrzebów. Natomiast w zgromadzeniach publicznych będzie mogło brać udział  50 osób na zewnątrz i 10 osób w pomieszczeniu.

   

Jednocześnie rząd Andreja Babiša utrzymał obowiązujący obecnie nakaz noszenia maseczek zarówno wewnątrz budynków, jak i w przestrzeni publicznej.

W niedzielę czeski resort zdrowia poinformował, że w sobotę laboratoria potwierdziły w Czechach 2667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to najmniejszy sobotni wzrost, jaki zanotowano od 3 października.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News