Zaginęła Anastazja Rubińska
fot. Poszukiwani,Zaginieni Cały Świat

Trwają poszukiwania 27-letniej Anastazji Rubińskiej. Polka zaginęła w tajemniczych okolicznościach na greckiej wyspie Kos. Matka kobiety twierdzi, że jej córka mogła zostać porwana. Z biegiem czasu pojawiają się nowe, coraz bardziej niepokojące informacje w sprawie Anastazji. Grecka policja zatrzymała jej partnera oraz grupę osób, pochodzących z Bangladeszu.

27-letnia Anastazja Rubińska pochodzi z Wrocławia. Od kilku tygodni przebywała na greckiej wyspie Kos, gdzie pracowała w hotelowej restauracji w miejscowości Marmari. Kontakt z młodą Polką urwał się w poniedziałek, 12 czerwca.

„Fakt” rozmawiał z matką zaginionej. Kobieta podejrzewa, że jej córka mogła zostać porwana, ale nie chciała rozmawiać z dziennikarzami o szczegółach. Zdradziła jednak, że Anastazja tuż przed zniknięciem wysłała swoim bliskim swoją lokalizację. Współrzędne wskazywały na totalne pustkowie…

Według greckiego portalu „dikaiologitika.gr” – zaginięcie 27-latki zostało zgłoszone we wtorek, 13 czerwca. 28-letni mężczyzna miał powiedzieć greckim policjantom, że Anastazja planowała po pracy wybrać się na drinka ze znajomymi. Do domu już nie wróciła.

Tajemnicze zaginięcie Polki na greckiej wyspie Kos. Policja zatrzymała jej chłopaka i grupę mężczyzn z Bangladeszu

Ok. 22:30 – w dniu zaginięcia – kobieta miała zadzwonić do swojego partnera, będąc pod wpływem alkoholu. Jak podaje inny grecki portal „dimokratiki.gr”, 27-latka najpierw powiedziała partnerowi, że jest pijana i do hotelu odwiezie ją znajomy na motocyklu. Potem jednak poprosiła 28-latka, aby to on po nią przyjechał.

Mężczyzna zjawił się we wskazanym miejscu, ale nie spotkał tam swojej partnerki. O godz. 23:38 namierzył jej telefon w innej lokalizacji, ale gdy próbował do niej zadzwonić okazało się, że urządzenie jest już nieaktywne.

„Według informacji agencji Aegaenews ostatnie logowanie telefonu 27-latki pokazało inne miejsce niż to, w którym umówiła się ze swoim partnerem z Polski, dlatego mężczyzna został zatrzymany przez policję do wyjaśnienia” – przekazał portal „dikaiologitika.gr”.

To jednak nie koniec. Greccy śledczy trafili na kolejny trop. W dniu zaginięcia zaginiona Polka miała być widziana z grupą osób, pochodzących z Bangladeszu. Policjanci namierzyli mężczyzn, po czym dokonali przesłuchania. Tłumaczyli, że zostawili ją, bo była pijana – podaje „dikaiologitika.gr”. Obywatele Bangladeszu również zostali umieszczeni w areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Zaginęła Anastazja Rubińska

Policja udostępniła w sieci rysopis zaginionej 27-latki. Anastazja Rubińska ma 169 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma piwne oczy i blond włosy. Na jej prawej dłoni widoczny jest świeży ślad po oparzeniu. W dniu zaginięcia miała na sobie różową sukienkę w kwiaty, srebrny plecak i niebieskie okulary.

Każdy, kto posiada informacje w związku zaginięciem Anastazji Rubińskiej, proszony jest o kontakt z grecką policją pod numerem +302242024444 lub z Centrum Poszukiwań Osób zaginionych Itaka pod numerem +48 22 654 70 70.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę