W Grodźcu w Opolskiem ścięto dwa krzyże! Proboszcz oskarżył satanistów!

Dwóch młodych mężczyzn miało ściąć w Grodźcu w Opolskiem dwa kilkumetrowe krzyże. Sprawcy mają 19 i 21 lat i pochodzą z pobliskiej miejscowości. Zostali już zatrzymani przez policję. Będą odpowiadać za znieważenie uczuć religijnych.

   

Szokującego odkrycia dokonali wierni. Wracając w ostatnie Boże Narodzenie z pasterki zauważyli, że kilkumetrowe krzyże, które były zlokalizowane w różnych miejscach miejscowości są zniszczone. Już pobieżne oględziny pozwalały wysnuć wniosek, że zostały ścięte przy użyciu sprzętu mechanicznego. Znaleziono też zniszczone figury świętych.

O profanacji poinformował policję proboszcz, a jako winnych wskazał satanistów. Po miesiącu poszukiwań służby zatrzymały podejrzanych.

   

– Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca profanacji krzyży oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Zebrane zostały także pozostawione ślady, przesłuchani świadkowie. Zatrzymanie to efekt pracy operacyjnej – informuje wp.pl sierż. sztab. Dariusz Świątczak z opolskiej.

Sprawcy mają 19 i 21 lat. W mieszkaniu starszego z wandali natrafiono na piłę mechaniczną, która prawdopodobnie służyła do ścięcia krzyży.

   

– Jeden z mężczyzn przyznał się do winy. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywu działania. Zasłaniał się niepamięcią i wypitym tej nocy alkoholem – zaznacza policjant. Twierdzeń proboszcza o motywach satanistycznych nie chce jednak komentować.

Zamieszkałym w gminie Ozimek wandalom postawiono zarzuty obrażenia uczuć religijnych. Chodzi o znieważenie przedmiotu czci religijnej, a także zniszczenia mienia. Mężczyzn objęto dozorem policyjnym. Nie mogą też opuszczać kraju. Wymiar kary, który im grozi za te czyny to pięć lat pozbawienia wolności.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News