W Hiszpanii Polak odmówił założenia maseczki ochronnej. Trafił do więzienia

REKLAMA

46-letni obywatel Polski został skazany przez sąd w Murcji na cztery miesiące więzienia po tym, jak odmówił wykonania polecenia policjanta założenia maseczki chroniącej przed koronawirusem.

Według doniesień lokalnych mediów Polak zaatakował też funkcjonariusza, gdy ten próbował go wylegitymować, opluł go i uderzył. Dziennik „La Verdad” relacjonował, że do zdarzenia doszło przy Ronda de Garay w centrum Murcji. Z zeznań świadków zdarzenia wynika, że dwie towarzyszące Polakowi osoby również nie miały założonych maseczek ochronnych w czasie incydentu.

REKLAMA

Nasz rodak przyznał się przed sądem do stawianych mu zarzutów. Sąd – według doniesień agencji EFE – wymierzając wysokość kary, kierował się tym, że policjant nie odniósł obrażeń ciała w czasie ataku.

21 czerwca władze Hiszpanii odwołały stan zagrożenia epidemicznego w tym kraju. Jednak w lipcu rządy wielu wspólnot autonomicznych, w tym także Murcji, wprowadziły obowiązek noszenia maseczek przeciw zakażeniu się COVID-19 w miejscach publicznych, nawet w sytuacji, jeśli między osobami występuje 1,5-metrowy dystans społeczny.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: