Pixabay.com

Nowe rozporządzenie, którego projekt trafił do wykazu prac legislacyjnych rządu zakłada, że w listopadzie 2021 roku wprowadzone zostaną obostrzenia polegające na konieczności noszenia maseczek na przerwach w szkołach i uczelniach.

Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów o ograniczeniach, nakazach i zakazach w związku z wystąpieniem stanu epidemii obostrzenia epidemiczne mają zostać przedłużone do 30 listopada 2021 roku.

Rozporządzenie ma wprowadzić modyfikacje w zakresie obowiązku zakrywania ust i nosa. Zgodnie z treścią projektu, maseczki w placówkach oświatowych, szkołach i uczelniach będą obowiązkowe poza zajęciami.

– Rozwiązanie umożliwia elastyczne podejmowanie decyzji przez kierujących ww. podmiotami w zależności od lokalnej sytuacji epidemicznej uwzględniającej takie czynniki, jak liczba zaszczepionych osób, czy też wskaźnik zachorowań w danej miejscowości lub województwie – czytamy w projekcie.

– Musimy wyeliminować luz w przestrzeganiu zasad. Maseczki były w zaleceniach, a teraz minister Niedzielski chce, żeby znalazły się w rozporządzeniu. Zachęcamy, żeby się szczepić i badać – powiedział Przemysław Czarnek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę