Oliver Welke, niemiecki dziennikarz, w programie „Heute Show” nadawanym w stacji ZDF, odniósł się do wydarzeń, które mają miejsce w Polsce po orzeczeniu wyroku przez trybunał Konstytucyjny w sprawie aborcji. Bardzo nieprzychylnie wypowiadał się o Jarosławie Kaczyńskim.

Dziennikarz uważa przede wszystkim, że prezes PiS nad prawa kobiet przedkłada prawa kościoła katolickiego. W programie zacytował też polskiego wicepremiera, który wzywa do obrony kościołów. – Jarosław Kaczyński, wicepremier i szef partii rządzącej, nie jest zainteresowany ochroną praw kobiet, lecz ochroną kościołów. W swoim przemówieniu mówił: „Musimy za wszelką cenę bronić polskich kościołów! – mówił Welke w programie.

Dziennikarz niemieckiej stacji powiedział też, że decyzja odnośnie do prawa do aborcji powinna należeć jedynie do kobiet. Aby jeszcze bardziej zakpić z prezesa PiS, przedstawił ilustrację, na której Kaczyński wskazuje na brzuch ciężarnej kobiety. Całość podpisał „Twój brzuch należy do mnie”.

Welke przytoczył też wyniki sondaży, według których PiS po decyzji TK stracił aż 10 proc. poparcia. Stwierdził też, że Kaczyński w ten sposób chce odwdzięczyć się kościołowi za wsparcie w wyborach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę