W Polsce powstają szpitale tymczasowe dla chorych na COVID-19. Do tej pory wydano na nie…

Portal Wirtualna Polska poinformował, że budowa tymczasowych szpitali przeznaczonych dla osób zakażonych koronawirusem kosztowała do tej pory ponad pół miliarda złotych.

   

Zgodnie z danymi resortu zdrowia ogółem na szpitale tymczasowe wydano – według stanu na 7 grudnia – 518 163 483 mln złotych. Kwota ta nie obejmuje jednak kosztów powstania takiej jednostki na warszawskim Stadionie Narodowym.

Pytanie w sprawie kosztów poniesionych przez państwo na budowę szpitali dla chorych na koronawirusa skierowała do resortu zdrowia posłanka Hanna Gill-Piątek (Polska2050). W swojej interpelacji zwróciła się o także o podanie informacji na temat tego, jak długo przewidywane jest wynajęcie obiektów zajętych na szpitale tymczasowe oraz czy w ramach umów na wynajęcie obiektów zajętych na szpitale tymczasowe istnieje obowiązek doprowadzenia tych obiektów do stanu poprzedniego.

   

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w udzielonej odpowiedzi – obok podania kwoty – poinformował, że zestawienie obejmuje środki wydane na budowę 19 placówek. Znajdują się one we Wrocławiu, Ciechocinku, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach, Sopocie, Kielcach, Nidzicy, Szczytnie, Poznaniu i Szczecinie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News