W Poznaniu działacze Konfederacji zbierali podpisy dla Krzysztofa Bosaka. Zostali zaatakowani gazem!

REKLAMA

Dwóch działaczy Konfederacji, którzy w niedzielę zbierali podpisy poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich, zostało zaatakowanych w centrum Poznania. Według lokalnych mediów jeden z mężczyzn został uderzony, drugi zaatakowany gazem pieprzowym.

Jak poinformował na Facebooku prezes zarządu okręgowego partii w Poznaniu Jakub Mierzejewski, do napaści doszło „około godziny 13 w centrum Poznania na ul. Półwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha”. „Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto”, uściślił Mierzejewski.

REKLAMA

Fakt ataku potwierdziła policja.  – Ze wstępnych informacji wynika, że do ataku doszło, kiedy mężczyźni pakowali się już po zbieraniu podpisów. Wtedy miały podejść do nich dwie nieznane osoby i zaatakować ich gazem pieprzowym – powiedział Polskiej Agencji Prasowej podk. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji. Poinformował także, że poszkodowani działacze Konfederacji złożyli zeznania w tej sprawie.

https://www.facebook.com/Mierzejewski.J/posts/2549095865363213

Udostępnij: