W Poznaniu działacze Konfederacji zbierali podpisy dla Krzysztofa Bosaka. Zostali zaatakowani gazem!

Dwóch działaczy Konfederacji, którzy w niedzielę zbierali podpisy poparcia pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich, zostało zaatakowanych w centrum Poznania. Według lokalnych mediów jeden z mężczyzn został uderzony, drugi zaatakowany gazem pieprzowym.

Jak poinformował na Facebooku prezes zarządu okręgowego partii w Poznaniu Jakub Mierzejewski, do napaści doszło „około godziny 13 w centrum Poznania na ul. Półwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha”. „Nieznani sprawcy jednego z uczestników zbiórki zaatakowali gazem pieprzowym, drugi został uderzony w głowę. Sprawa została zgłoszona na Komisariacie Policji Poznań Stare Miasto”, uściślił Mierzejewski.

Czytaj także:  Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje o zakażonych w Polsce

Fakt ataku potwierdziła policja.  – Ze wstępnych informacji wynika, że do ataku doszło, kiedy mężczyźni pakowali się już po zbieraniu podpisów. Wtedy miały podejść do nich dwie nieznane osoby i zaatakować ich gazem pieprzowym – powiedział Polskiej Agencji Prasowej podk. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji. Poinformował także, że poszkodowani działacze Konfederacji złożyli zeznania w tej sprawie.

Czytaj także:  Co ze świętami Bożego Narodzenia? Minister Zdrowia nie ma dobrych wiadomości

Dzisiaj około godziny 13 w centrum Poznania na ul. Półwiejskiej w okolicy pomnika Starego Marycha doszło do ataku na…

Opublikowany przez Jakuba Mierzejewskiego Niedziela, 23 lutego 2020