Do zdarzenia doszło 14 czerwca. Policja z Rawicza zgłoszenie otrzymała w niedzielę około godziny 17.30. Osoba, która poinformowała o wypadku przekazała, że z okna jednej z kamienic wypadło niespełna dwuletnie dziecko. Chłopiec niezwłocznie został przewieziony do poznańskiego szpitala. Okazuje się, że w tym czasie rodzice dziecka byli w domu.

O sprawie poinformowało Radio Zet. – Z jednego z mieszkań, przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu, z okna na wysokości ok. 5 m wypadł niespełna dwuletni chłopczyk – powiedziała w rozmowie ze stacją radiową Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

Okno kamienicy, z którego wypadł chłopczyk znajdowało się na wysokości około 5 metrów. Jak relacjonowała rzeczniczka policji, dziecko najprawdopodobniej musiało wejść na sofę i otworzyć okno. Wtedy doszło do wypadku. Wiadomo już też, że w tym samym czasie w mieszkaniu przebywali rodzice razem ze starszym rodzeństwem malca.

Po upadku chłopczyk był przytomny. Jest jednak podejrzenie, że doszło do złamania podstawy czaszki. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Gostyniu, a następnie do szpitala w Poznaniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę