– Mieszkańców prosimy o wzmożoną czujność, a ewentualnych świadków o zgłaszanie się do jednostki policji – tak brzmi komunikat wydany przez funkcjonariuszy z Rybnika. Sprawa jest poważna. W dzielnicy Boguszowice Osiedla grasuje pedofil, do policji dotarły już dwa zgłoszenia.

Sprawę zgłosili rodzice dzieci, które były zaczepiane przez mężczyznę. Nieznajomy podszedł do maluchów, gdy te bawiły się na osiedlu. Dzieci były na tyle rozważne, że od razu o całym zajściu poinformowały opiekunów. Dzięki temu nie stało się nic poważnego.

– Jak dotąd nie doszło do groźnej sytuacji i żadnemu dziecku nic się nie stało, ale apelujemy do mieszkańców o wzmożenie czujności i pilnowanie swoich pociech – można przeczytać w komunikacie wydanym przez mundurowych. Oprócz tej wiadomości policjanci na stronie internetowej zamieścili też ostrzeżenia i wskazówki dla rodziców i ich dzieci. Funkcjonariusze przypominają m.in., że: „Nieznajomym nie wolno podawać swojego adresu zamieszkania”, „Nie wolno brać niczego od nieznajomych: słodyczy, soczków, owoców, zabawek”, „Nie wolno wsiadać, a nawet podchodzić za blisko do samochodu nieznajomych”.

Wydanie komunikatu i ostrzeżeń to niejedyne działania policji podjęte w sprawie domniemanego pedofila. Funkcjonariusze zwiększyli liczbę i częstotliwość patroli na danym osiedlu. Wszczęte są też śledztwa w sprawie zgłoszonych do tej pory przypadków. Policja w Rybniku apeluje, by każdy, kto był świadkiem niepokojących zdarzeń lub ma informacje na temat zgłoszonych spraw, zgłosił się na komendę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę