Zdj. ilustr./Pixabay.com

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na czwartkowej konferencji prasowej mówił o trudnej tych regionów Polski, gdzie jest najniższy wskaźnik szczepień. Zwrócił uwagę na Lubelszczyznę, gdzie obecnie w szpitalach obłożenie łóżek covidowych jest w granicach 40 procent.

– Wojewoda już działa i zwiększa tę bazę łóżkową – zapewnił Andrusiewicz i wskazał jednocześnie  na Podkarpacie, gdzie zajętych łóżek covidowych jest już 34 proc. – I tu również pani wojewoda już działa i ta baza łóżkowa jest systematycznie zwiększana – dodał.

– W pozostałych regionach, gdzie tych szczepień jest więcej sytuacja wygląda w miarę dobrze, tzn. obłożenie łóżek szpitalnych jest na poziomie ośmiu, dziesięciu czy kilkunastu procent – ujawnił Andrusiewcz.

– W tej chwili w całej Polsce zajętych łóżek jest ponad 1200, na ponad 6 tysięcy łóżek, które mamy, i systematycznie w każdym regionie – to nie będzie się działo z automatyzmu w całym kraju równocześnie – wojewoda ma plan działania w zakresie zwiększania łóżek covidowych, szpitale są do tego na bieżąco przygotowywane, wydawane są kolejne decyzje, zwiększana jest baza łóżkowa. Ze strony logistycznej nie ma tu żadnego zagrożenia – mówił.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę