Fot. Pixabay.com

Władze Portugalii z niepokojem obserwują rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Delta. Z wyliczeń portugalskiego państwowego instytutu zdrowia im. Ricardo Jorge’a wynika, że nowa mutacja jest już odpowiedzialna za ponad połowę zakażeń koronawirusem w całym kraju.

Infekcji przybywa w szczególności w Lizbonie, gdzie według statystyk ponad 70 proc. osób obecnie zainfekowanych koronawirusem to zakażeni właśnie indyjskim wariantem Delta.

Coraz gorzej rokują także dane dotyczące liczby dobowych infekcji. W piątek zanotowano było ich ponad 1600, czyli najwięcej od lutego br.

W związku ze wzrostem zachorowań zmniejsza się liczba miejsc w szpitalach dla osób leczących się na COVID-19 w regionie Lizbony i Doliny Tagu. Liczba zajętych tam łóżek przekracza już 86 proc.

Z powodu natężenia dynamiki zachorowań na COVID-19 podczas weekendu obowiązuje zakaz opuszczania aglomeracji Lizbony. Stolicę Portugalii mogą swobodnie opuszczać tylko te osoby, które zostały w pełni zaszczepione lub w ciągu ostatnich 72 godzin wykonały test, który dał wynik negatywny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę