szczepionka
fot. Pixabay

Niezaszczepieni przeciw koronawirusowi pracownicy placówek oświatowych oraz administracji mają być na Ukrainie odsuwani od pracy bez prawa do otrzymywania wynagrodzenia.

Ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia zdecydowało w październiku, że zasada ta od poniedziałku dotyczy nauczycieli oraz pracowników centralnych i terytorialnych organów władzy wykonawczej, a także miejscowych organów administracji państwowej, którzy nie otrzymali ani jednej dawki szczepionki.

Nie będzie jednak od razu wymagane pełne zaszczepienie, gdyż przyjęcie nawet jednej dawki pozwala już na powrót do wykonywania obowiązków zawodowych i umożliwi otrzymywanie pensji.

Jak donosi ukraińska redakcja BBC, związek zawodowy pracowników oświaty i nauki zaapelował do władz o to, by nie odsuwać na razie od pracy niezaszczepionych nauczycieli i dać im jeszcze miesiąc.

Minister ochrony zdrowia Wiktor Laszko ujawnił, że rozmawiał ze stroną związkową. – Związki zawodowe chcą prawa do pracy, a ja chcę ochronić prawo do życia – oświadczył, odnosząc się do postulatu związkowców.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!