W rejonie Dworca Wileńskiego w Warszawie zaatakowała osoba uzbrojona w nóż. Mężczyzna ranił jedną osobę i wciąż przebywa na wolności. Policjanci prowadzą obławę. W trakcie poszukiwań funkcjonariusze oddali dwa strzały ostrzegawcze w stronę domniemanego napastnika.

Jak podało RMF FM atak miał miejsce na peronie Dworca Wileńskiego przed północą. Sprawca ranił ofiarę nożem w szyję, po czym salwował się ucieczką. W momencie przyjazdu policji rannemu udzielano już pomocy. Zawiadomiono pogotowie i zaczęły się poszukiwania agresora. Funkcjonariusze w trakcie działań zlokalizowali mężczyznę, który nagle zaczął uciekać i nie chciał się zatrzymać pomimo poleceń. Wtedy oddano w jego kierunku dwa strzały ostrzegawcze. Po zatrzymaniu podejrzanego ustalono, że nie ma on związku z atakiem.

– Dalej intensywnie pracujemy nad sprawą, prowadzimy czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy. Zabezpieczyliśmy monitoring, przesłuchujemy świadków zdarzenie. Jeśli będzie to możliwe przesłuchamy także poszkodowanym – poinformowała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Osoba raniona przez nożownika wciąż znajduje się w szpitalu. Informacje o jej stanie nie zostały przekazane do wiadomości publicznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę