REKLAMA

skrzydłokwiat
fot. Pixabay

Skrzydłokwiat to popularna roślina doniczkowa, która charakteryzuje się liśćmi przypominającymi skrzydła. Stąd jego nazwa. Ich pielęgnacja jest ważna, dzięki temu liście będą zielone i piękne.

REKLAMA

Pielęgnacja skrzydłokwiatów nie jest skomplikowana. Ważne jest, by regularnie nawilżać jego liście i zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza. Wystarczy umieścić naczynie z wodą obok doniczki. Unikaj przelewania rośliny, bo możesz doprowadzić do gnicia korzeni. Ale co, kiedy zauważymy żółte liście? Jest na to świetny sposób.

Skrzydłokwiat ma żółte liście? Wypróbuj tego sposobu

Wbij do doniczki ze skrzydłokwiatem kawałek gałązki cynamonu – wystarczy odrobina. Nie przesadzaj z jego ilością, bo możesz przedobrzyć i zadziała to odwrotnie do zamierzonego efektu. Dlaczego cynamon? Działa on antybakteryjnie, ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Chroni przed chorobami nasze skrzydłokwiaty, poprawia ich kondycję i działa niczym naturalny stymulator wzrostu i pomaga rozwijać się oraz kwitnąć.

REKLAMA

Cynamon działa odstraszająco na niektóre szkodniki, a to może pomóc w utrzymaniu zdrowych i zielonych liści skrzydłokwiatu. To metoda stosowana od lat, niestety przez wielu zapomniana. Jest to skuteczne i efektywne, dlatego jeśli twoje rośliny są pożółkłe na liściach, pomyśl zapobiegawczo o cynamonie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA