Tragiczny finał wesela. Nie żyje 10 osób, a 25 zostało rannych
fot. Pixabay

10 osób zginęło a 25 zostało rannych w katastrofie, do której doszło w niedzielę w nocy na trasie w australijskim stanie Nowa Południowa Walia. Goście weselni podróżowali autobusem, kiedy nagle doszło do tragicznego wypadku. Lokalna policja aresztowała 58-letniego kierowcę.

Do zdarzenia doszło około godziny 23:30 czasu lokalnego w pobliżu miejscowości Greta, około 180 km na północny zachód od Sydney – podaje „Polsat News”. Podczas skręcania na rondzie autobus, którym podróżowało 50 osób, przewrócił się. Według lokalnych mediów, w czasie zdarzenia w okolicy unosiła się gęsta mgła.

Kobieta, będąca świadkiem wypadku, powiedziała dziennikarzom stacji ABC, że mgła była tak gęsta, że „nie mogła dostrzec migających świateł radiowozów, karetek pogotowia i wozów strażackich”.

Straszny wypadek po weselu. 10 osób nie żyje, a 25 zostało rannych

Skutki wywrócenia autobusu były katastrofalne. Na ten moment uznaje się, że zginęło 10 osób, ale liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć – przekazała rzeczniczka policji z Nowej Południowej Walii, Nancy Chapman. 25 osób zostało rannych, z czego 21 osób nadal przebywa w szpitalu. W wywróconym pojeździe wciąż mogą być uwięzieni pasażerowie, dlatego na miejsce ściągnięto dźwig, który ma postawić autobus na kołach.

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną wypadku. Według informacji, przekazanych przez rzeczniczkę lokalnej policji – zatrzymany w sprawie został 58-letni kierowca autobusu. „Jest aresztowany. Był kierowcą w wypadku samochodowym, w którym są ofiary śmiertelne, śledztwo jest w toku” – powiedziała.

Wyrazy współczucia dla ofiar i ich rodzin złożył premier Australii Anthony Albanese. „Taki radosny dzień w pięknym miejscu zakończył się tak straszliwą śmiercią i obrażeniami, że jest to okrutne, smutne i niesprawiedliwe” – powiedział szef australijskiego rządu na konferencji w Caberze.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę