Wetrzyj to w dywan, a będzie jak nowy. Koniecznie wypróbuj ten sposób

Dywan
fot. pxhere.com

Dywany i wykładziny bardzo szybko się brudzą. Szczególnie wiedzą o tym rodzice, a także właściciele czworonożnych przyjaciół. Obecność dzieci i zwierzaków powoduje, że dywan nieustannie narażony jest na zabrudzenia różnymi substancjami. Samo odkurzanie nie wystarczy, aby pozbyć się całego brudu.

REKLAMA

Wypróbuj ten środek

Raz na jakiś czas warto zatem zadbać nieco bardziej o czystość naszych dywanów i wykładzin. W tym celu konieczne jest dokładne pranie. Niestety jest to dość problematyczne, szczególnie kiedy dywan pokrywa całą powierzchnię pokoju i stoją na nim meble, a więc zwinięcie go i oddanie do pralni chemicznej jest praktycznie niemożliwe. Jak zatem uprać dywan w domowych warunkach?

Prosty sposób na domowe pranie dywanów

Z pomocą przychodzi pasta boraksowa. Ten produkt świetnie sprawdzi się zarówno do prania całego dywanu, jak i do szybkiego usunięcia plam powstałych np. poprzez wylanie czerwonego wina.

Wystarczy, że pastę boraksową dokładnie wetrzemy w zaplamione miejsce bądź też rozprowadzimy na całej powierzchni dywanu. Następnie dywan przecieramy wilgotną ściereczką, a potem odkurzamy, aby pozbyć się resztek proszku. Po wyschnięciu dywan będzie czysty i pachnący.

REKLAMA

Dowiedz się również, jak rozprostować zagniecenia na dywanie.