kran
fot. screen Youtube / come cucinare

Mycie kranu to czasami naprawdę trudna sprawa, zwłaszcza gdy zależy nam na spektakularnym efekcie – bez zacieków i innych śladów. Okazuje się, że problem ten można jednak błyskawicznie rozwiązać – wystarczy sięgnąć po nabłyszczacz do zmywarki. Zobacz, jak to zrobić.

Jak umyć kran przy pomocy nabłyszczacza do zmywarki?

Na ściereczkę wlej niewielką ilość nabłyszczacza do zmywarki, a potem wetrzyj go w kran. Zobaczysz, że od tej pory nie będzie już na nim żadnych zacieków. Poza tym środek upora się ze śladami z kamienia (i nie będą się już tak często pojawiać). To łatwy i doskonały patent na to, aby Twoja armatura wyglądała dużo lepiej, a czyszczenie nie było już dla Ciebie udręką.

Co to w zasadzie jest kamień w łazience?

Kamień to nic innego jak osad węglanu wapnia. Pojawia się, gdy woda z danej powierzchni odparuje. Z biegiem czasu ten minerał kumuluje się, powodując formowanie jasnych kryształów. Kamień najczęściej powstaje na sprzętach domowych oraz na elementach tj. głowice prysznicowe czy krany.

Jak pozbyć się osadu z mydła i kamienia przy użyciu płynu do płukania tkanin?

Płyn do płukania tkanin nadaje się także do czyszczenia rozmaitych powierzchni z kamienia. Nie ma znaczenia, jak często robisz porządki w swojej łazience, co jakiś czas w wannie i/lub na kafelkach pod prysznicem zacznie zbierać się piana z mydła oraz kamień. Niestety, z reguły uporanie się z nimi za pomocą standardowych metod jest bezskuteczne.

Aby zlikwidować niechciane resztki po kamieniu i mydle, wlej do pojemnika z dozownikiem dowolny płyn do płukania tkanin, a potem rozpyl porządną ilość preparatu na obszar, który chcesz wyczyścić. Teraz pozostaw go w spokoju na kwadrans i poczekaj, aż płyn zrobi swoje. Później usuń pozostałości czystą szmatką namoczoną w wodzie. Efekt w postaci czystego kranu miło Cię zaskoczy!

Czytaj też: Domowe sposoby na wyczyszczenie zlewu. Będzie pachniał i lśnił


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę