Weź ziemniaka i wbij w niego łodygę róży. Efekt wprawi cię w osłupienie

łodyga róży wbita w ziemniak
fot. screen Youtube / @planturagarden

Ogród pełen kwiatów to dla nas najpiękniejszy widok. Ozdobne gatunki roślin, takie jak pelargonie, aksamitki czy róże powinny znaleźć się na każdej działce. Z róż przeważnie kupujemy sadzonki w sklepie, ale istnieje też inna opcja. Postanowiłam wypróbować trik z internetu, który pozwala w łatwy sposób rozmnożyć rośliny. Niektórzy dostali róże na walentynki i jeśli mają je jeszcze w domu, mogą śmiało przetestować ten patent.

REKLAMA

Sposób na szybkie i proste rozmnożenie róż

Istnieje całkiem sporo metod na rozmnożenie kwiatów. Jeśli chciałbyś mieć bajkowy ogród, gdzie róż jest na potęgę, powinieneś wypróbować internetowy myk. Oprócz ciętej róży przyda ci się ziemniak. Róże z bukietu najpierw porządnie przytnij. Obetnij dolny fragment łodygi pod kątem 45°. Pozbądź się też główki i liści. W tym momencie chwyć za warzywo.

W bulwie wydrąż dziurkę, w którą po chwili wbij łodygę rośliny. Obecne w ziemniaku substancje doładują roślinę, która już za jakiś czas zawiąże korzonki. To jeszcze nie wszystko. Czas różę zasadzić. Różę (łodygę z bulwą) wsadź do gleby (idealna będzie ziemia do roślin kwitnących) i uzbrój się w cierpliwość. Ta niecodzienna metoda na podwajanie roślin ozdobnych jest bardzo skuteczna – istnieje aż 70% szans na to, że się uda.

REKLAMA

Pamiętaj, że róże najlepiej ukorzeniać w młodej bulwie ziemniaka. Stare kartofle są mniej wydajne. Natomiast wybór róż z samego bukietu też jest kluczowy. Mniejsze rośliny sprawdzą się najlepiej. Starsze są przerośnięte i nie zawiążą korzeni.

Czytaj też: Wlewam do węża ogrodowego. Ten trik jest hitem, oszczędzam czas i pieniądze