wąż ogrodowy
fot. Pixabay

Mimo że pogoda nadal dopisuje, to sezon w ogrodzie powoli się kończy. Niedługo trzeba będzie zebrać niektóre znajdujące się tam rzeczy i przechować je na zimę. Zobacz, jak w kilka minut domyć meble ogrodowe. Czyste krzesełka czy stoliki będzie można swobodnie wstawić na przykład do garażu. Porządki wykonasz znacznie łatwiej i szybciej, o ile użyjesz węża ogrodowego. Zdradzamy użyteczny trik.

Co najlepiej nadaje się do czyszczenia mebli ogrodowych?

O ile dbałeś o swoje rzeczy w ogrodzie przez całą wiosnę czy lato, to całą pracę wykonasz o wiele łatwiej. Zmyj z nich kurz i to wszystko.

Niezależnie od tworzywa, z którego meble są zrobione, z detergentów wystarczy użyć tylko płynu do naczyń i oczywiście wody. Pamiętaj, aby metalowych i drewnianych mebli nie zalewać zbyt dużą ilością wody, aby nie uszkodzić surowca. Drewno, zwłaszcza to z otartym lakierem i niepolakierowane, może się wypaczyć. Metal natomiast zacznie rdzewieć.

Jeśli chodzi o pozostałe przypadki, to możesz tutaj zastosować błyskotliwy trik, który sprawi, że czyszczenie mebli przed sezonem zimowym będzie proste i pójdzie jak z płatka. Ten patent możesz z sukcesem wykorzystać do mycia mebli rattanowych, plastikowych czy innych wykonanych z materiałów syntetycznych.

Jak błyskawicznie odświeżyć meble ogrodowe po lecie?

Czyszczenie mebli ogrodowych nie jest wcale prostym zadaniem. Na szczęście istnieje patent, który znacznie ułatwi Ci sprzątanie. Potrzebujesz tylko 2 rzeczy: płynu do naczyń i węża ogrodowego.

Na początku odkręć końcówkę węża i nalej do jego wnętrza odrobinkę płynu. Zaczekaj kilka sekund, aby mógł sączyć się po przegrodach węża, a potem zamontuj końcówkę, która najlepiej sprawdzi się do czyszczenia mebli (idealna ma końcówkę z miękką szczotką – możesz kupić ją tutaj za niecałe 7 zł). Teraz odkręć wodę – z węża będzie płynąć woda z detergentem i powstanie lekka piana. O ile masz końcówkę ze szczotką, to na poczekaniu szoruj nią krzesła czy stoliki.

Gdy takiej końcówki nie masz, to skrop meble wodą z płynem do naczyń, a potem umyj przy użyciu gąbki. Gotowe! Po tym szybkim zabiegu nie poznasz swoich mebli ogrodowych. Wypucowane, mogą trafić go garażu czy innej przechowalni.

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę