„The Sunday Times” prowadziło dochodzenie, w którym ustalono, że szczep koronawirusa badano w Instytucie Wirusologii w Wuhan już siedem lat temu! Co więcej, pierwsi zakażeni w tamtym czasie zmarli! W południowo-zachodnich Chinach w kopalni miedzi mieli zarazić się mężczyźni tam pracujący.

Ich objawy były niemal identyczne z tymi, o których mówi się dzisiaj w związku z pandemią. Mężczyźni mieli gorączkę, duszności, kaszel, trudności w oddychaniu. Udowodniono, że badany w 2013 roku szczep wirusa jest w 96 procentach zbliżony genetycznie do tego, który wywołuje COVID-19.

Zakażonym pracownikom wykonano testy. U czterech wykazano w nich obecność przeciwciał, dwóch zmarło przed wykonaniem badań. Jak podaje „The Sunday Times” Instytut Wirusologii w Wuhan wszystko utrzymywał w tajemnicy. Ustalenia te pokrywają się z tym, na co w swojej obszernej pracy wskazywała dr Shi Zhengli z wuhańskiego instytutu. Mówiła ona o istnieniu próbki z materiałem, który aż w 96% jest zbliżony do dzisiejszej postaci wirusa.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna