Pomiędzy wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim a szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem wciąż iskrzy. Początek konfliktowi dała wypowiedź Jakiego w TVN24, że „pieniądze ze zbiórki idą też na organizację Przystanku Woodstock, gdzie promuje się politykę śmierci, między innymi aborcję dzieci chorych na Downa”.

Później wiceminister oznajmił na Facebooku, że przestał wspierać WOŚP, gdy dowiedział się, że „Owsiak nie rozlicza się z całej działalności i nawet nie wykonuje wyroków sądów nakazujących mu pokazać wszystkie faktury”. On zaś ma prawo domagać się do wglądu do rozliczenia środków, gdyż również wpłacał na Orkiestrę.

„Proszę mnie i grupę obywateli wpuścić do rozliczeń faktur z wszystkich pańskich spółek, zbiórek etc. Proponuję – jeśli się okaże, że jest wszystko OK, tak jak Pan mówi – przeproszę Pana publicznie za pytanie o rozliczenie i z Panem będę zbierał do puszek za rok. Zgoda?”, zaproponował Jaki Owsiakowi.

Szef WOŚP zareagował wpisem, że dane finansowe fundacji są jawne i wystarczy wejść na jej stronę internetową. Patryk Jaki zaś z racji pełnionej funkcji może podjąć wszelkie kroki, jakie uzna za stosowne.

„Doprawdy nie wiem, czy pisze Pan z poziomu klatki schodowej, czy z pozycji urzędnika państwowego. Kto, jak kto, ale jeśli Pan ma jakieś wątpliwości, co do uczciwości naszych działań, to proszę to zgłosić w formie stosownego zawiadomienia do policji, prokuratury czy innego organu. W sumie może Pan nawet wysłać taki list sam do siebie, jako osoby zarządzającej polskim wymiarem sprawiedliwości”, napisał Owsiak na Facebooku.

W kolejnym poście Owsiak poinformował, że obecnie w kolejce na rozpatrzenie próśb placówek medycznych o wsparcie sprzętowe czekają segregatory dotyczące pediatrii, noworodków, hospicjów czy zakupu urządzeń wspomagających oddech „infant flow”.

Oświadczył też, że wysłał Jakiemu dwa pierwsze segregatory z prośbami od szpitali pediatrycznych i ma nadzieję, że wiceminister sprawiedliwości zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pomoże w rozwiązaniu ich problemów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę