W warszawie 13 oraz 14 lutego odbędzie się konferencja bliskowschodnia. Pojawić ma się na niej wiceprezydent USA Mike Pence. Odwiedzi on także Niemcy. – Wiceprezydent Pence nie będzie w kraju, gdy skończy się czasowe finansowanie rządu 15 lutego. Wybiera się do Polski i Niemiec w dniach 13-16 luty – napisał na Twitterze Mike Dorning, korespondent Bloomberg News w Białym Domu.

Amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały w połowie stycznia, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Ma być ona poświęcona w głównej mierze Iranowi. Służby prasowe MSZ podały, że polski dyplomata przedstawił irańskiemu resortowi spraw zagranicznych założenia planowanej konferencji.
Wiadomo, że gotowość do uczestnictwa w konferencji wyraziło kilkadziesiąt państw. –Inicjatywa ta spotkała się z bardzo pozytywnymi reakcjami ze strony naszych partnerów i sojuszników na całym świecie. Kilkadziesiąt państw wyraziło wolę i gotowość uczestnictwa w tym konstruktywnym dialogu – można przeczytać w komunikacie Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Uczestnicy spotkania będą poruszać bardzo wiele ważnych tematów takich jak: kryzysy regionalne, cyberbezpieczeństwo i nowe zagrożenia w obszarze energetyki, zwalczanie ekstremizmu i jego nielegalnego finansowania oraz wiele innych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę