Ciężko sobie wyobrazić, że ktoś w dzisiejszych czasach może się zachowywać jak klasyczny rozbójnik, i to wobec mieszkańców swojej miejscowości. Tak jednak właśnie sprawy się miały we wsi w gminie Łobożenica koło Piły w Wielkopolskiem. To właśnie tu doszło do zatrzymania dwóch podejrzanych. 30-latkowi i 32-latkowi zarzuca się pobicia, groźby i wymuszenia rozbójnicze. Mężczyźni terroryzowali swoich sąsiadów od dłuższego czasu.

Proceder najwidoczniej musiał się już stać nie do zniesienia dla mieszkańców wsi i w końcu zawiadomiono policję. – Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, przeanalizowali zebrane informacje, a następnie przystąpili do działania. Zatrzymań dokonali policjanci z Wyrzyska i Łobżenicy – poinformowała PAP oficer prasowy policji w Pile podkom. Żaneta Kowalska

Odpowiedzialnymi za terroryzowanie sąsiadów okazali się dwaj mężczyźni (30 i 32 l.)

– Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać – dodaje Kowalska.

Wiejskim terrorystom postawiono już zarzuty gróźb, wymuszeń, pobicia, rozbojów, a także posiadania narkotyków. W stosunku do oskarżonych Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował 3 miesiące aresztu tymczasowego. Ostatecznie jednak mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę