Większość Polaków uważa, że Agata Kornhauser-Duda jest znakomitą pierwszą damą!

REKLAMA

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl wynika, że Agata Kornhauser-Duda świetnie prezentuje się w Polsce i na świecie jako pierwsza dama.

Na pytanie o ocenę małżonki prezydenta jako pierwszej damy 26,5 proc. ankietowanych oceniło ją „zdecydowanie pozytywnie”, 31,7 proc. – „raczej pozytywnie”. Agata Kornhauser-Duda jako pierwsza dama nie podobała się 27, 8 proc. badanych, którzy stwierdzili, że wypełnia ona swoje zadania „zdecydowanie negatywne”, zaś zdaniem 14 proc. robi to „raczej negatywnie”.

REKLAMA

Estymator zapytał również o to, „czy żona prezydenta dobrze reprezentuje Polskę w trakcie wizyt zagranicznych i spotkań z przywódcami państw”.

W opinii 34,9 proc. badanych Agata Kornhauser-Duda robi to „zdecydowanie dobrze”, zaś według 40,2 proc. „raczej dobrze”. Z kolei 12 proc. uczestników sondażu uznało, że prezydentowa wypada tu „raczej źle”, natomiast 13 proc. orzekło, że „zdecydowanie źle”.

REKLAMA

Pracownia Estymator przeprowadziła swój sondaż 25 maja 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Podziel się: