Większość Polaków uważa, że Agata Kornhauser-Duda jest znakomitą pierwszą damą!

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator na zlecenie portalu DoRzeczy.pl wynika, że Agata Kornhauser-Duda świetnie prezentuje się w Polsce i na świecie jako pierwsza dama.

Na pytanie o ocenę małżonki prezydenta jako pierwszej damy 26,5 proc. ankietowanych oceniło ją „zdecydowanie pozytywnie”, 31,7 proc. – „raczej pozytywnie”. Agata Kornhauser-Duda jako pierwsza dama nie podobała się 27, 8 proc. badanych, którzy stwierdzili, że wypełnia ona swoje zadania „zdecydowanie negatywne”, zaś zdaniem 14 proc. robi to „raczej negatywnie”.

Estymator zapytał również o to, „czy żona prezydenta dobrze reprezentuje Polskę w trakcie wizyt zagranicznych i spotkań z przywódcami państw”.

W opinii 34,9 proc. badanych Agata Kornhauser-Duda robi to „zdecydowanie dobrze”, zaś według 40,2 proc. „raczej dobrze”. Z kolei 12 proc. uczestników sondażu uznało, że prezydentowa wypada tu „raczej źle”, natomiast 13 proc. orzekło, że „zdecydowanie źle”.

Czytaj także:  Czy 500 plus powinno zostać podwyższone? Wyborcy Dudy i Trzaskowskiego odpowiedzieli, że…

Pracownia Estymator przeprowadziła swój sondaż 25 maja 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Komentarze