fot. YouTube

Być może w końcu dojdzie do wyczerpania się argumentów Rosji na froncie ukraińskim. Ukraińskie media poinformowały o kolejnym sukcesie obrońców. Żołnierzom udało się zniszczyć skład amunicji, wykorzystywany przez Rosjan. A to jeszcze nie wszystko!

Według ustaleń dziennikarzy internetowego, ukraińskiego portalu „Prawda” – siłom ukraińskim udało się zniszczyć nie tylko magazyn amunicji, ale przy okazji wyrzutnię „Grad”.

Jest to popularna na całym świecie wyrzutnia rakiet niekierowanych. Powstała w latach 60. XX wieku. Posiada aż 40 prowadnic, z których wystrzeliwane są rakiety. Odpalenie wszystkich pocisków jest możliwe zaledwie w ciągu 20 sekund. Broń ta potrafi siać spustoszenie i – z racji jej nie największej precyzyjności – nigdy nie wiadomo, gdzie dokładnie uderzy.

Według portalu „Prawda” zniszczenie dwóch ważnych celów było możliwe dzięki zwiadowi lotniczemu oraz – oczywiście – naprowadzonej przez zwiad ukraińskiej artylerii.

Miejsce, w którym doszło do ataku jest na razie utajnione. Zatajono również datę skutecznego ostrzału.

Atak został zarejestrowany przez kamerę, a nagranie szybko trafiło do sieci. Zdarzenie nagrał jeden z żołnierzy uczestniczący w akcji. Użytkownicy YouTube – którzy komentowali film – nie kryli zachwytu, oglądają precyzyjne uderzenie ukraińskiej artylerii.

„Chwała Ukrainie!” – napisał jeden z nich.

„Dobra robota (…)! Sprawili tyle cierpień naszemu krajowi. Chwała Ukrainie” – pisał inny.

„Chwała naszym żołnierzom! Chwała wszystkim, którzy walczą ze złem!” – komentował film użytkownik serwisu YouTube.

 

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę