– Moja sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata. Mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy – powiedział Paweł Kukiz w piątek podczas konwencji samorządowej swojego ugrupowania w Kielcach, odnosząc się do kandydatury posła Kukiz’15 Marka Jakubiaka na prezydenta Warszawy. – Najważniejsze jest dobro mieszkańców, a nie jakiś interes ruchu Kukiz’15 – zaznaczył polityk.

Paweł Kukiz podkreślił przy tym, że w rywalizacji o fotel włodarza stolicy Marek Jakubiak „wielkich szans nie ma”.

Swoją niefortunną wypowiedź Kukiz próbował wytłumaczyć w sobotę we wpisie na Facebooku, zapewniając, że „oczywiście będzie wspierał Jakubiaka w kampanii”. „Każdego, kto chce przerwać mafijny klimat rządów PO w Warszawie będę wspierał. Niestety głupota marketingowców PiS, która polega m.in. na totalnej blokadzie Jakubiaka w TVPiS powoduje, że Trzaskowski ma szanse wygrać w drugiej turze”, zadeklarował muzyk.

Marek Jakubiak nieprzychylnej dla siebie wypowiedzi lidera Kukiz’15 nie chciał skomentować. – Nadal czuję się kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy. Nic w tej sprawie się nie zmieniło – powiedział. – Nie zabiegam w kampanii wyborczej o rękę Pawła Kukiza, tylko o rękę szanownej damy o imieniu Warszawa i zrobię wszystko, żeby Warszawa wróciła do swojej stołeczności i powagi, która należy się temu miastu – wyjaśnił Jakubiak.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!