„Wielu Polaków walczy o wolność, ale potrzebują waszego wsparcia”. Lech Wałęsa apeluje o pomoc do Micka Jaggera i The Rolling Stones!

REKLAMA

W niedzielę na Stadionie Narodowym zagra legendarny zespół The Rolling Stones, który po raz ostatni koncertował w Polsce w warszawskiej Sali Kongresowej w 1967 roku. Korzystając z tego wyjątkowego wydarzenia, Lech Wałęsa napisał list do Micka Jaggera i członków grupy z apelem o pomoc w obronie demokracji w Polsce.

„Wspaniały zespół znów przyjeżdża do Polski. Fani niesamowicie oczekują waszego występu. Chcemy zwrócić waszą uwagę, przypomnieć odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność dla całego bloku wschodniego”, pisze Wałęsa na swoim profilu na Facebooku. „Poświęcili oni wiele dla wolności słowa. Wolności sztuki, ochrony wolności obywatelskich”, dodaje legendarny przywódca „Solidarności”, wskazując na postać Vaclava Havla.

REKLAMA

„Obecny reżim chce zniszczyć niezależność sądów w Polsce”, ocenia w liście noblista. „W zeszłym roku przejęli Trybunał Konstytucyjny. Teraz wbrew konstytucji zwalniają sędziów Sądu Najwyższego”, wyjaśnia były prezydent i konkluduje: „To nie jest wolność”.

„Wielu Polaków walczy o wolność, ale potrzebują waszego wsparcia. Jeśli będziecie w stanie powiedzieć lub zrobić cokolwiek w czasie koncertu, będzie to dla nich wiele znaczyć”, apeluje Lech Wałęsa do The Rolling Stones.